VD Torg

Запчастини до автобусів Богдан, Еталон, I-VAN та вантажівок ТАТА, ISUZU

+380669544033, +380972483370

Яку функцію виконують первинний вал кпп і вторинний вал кпп в роботі МКПП?

 

      Механічна коробка передач (МКПП) навіть на сьогоднішній день являється найбільш поширеним пристроєм, який змінює крутний момент двигуна. Назва МКПП походить від механічного (тобто ручного) способу перемикання передач. МКПП відносять до ступінчастих коробок. Це свідчить про те, що крутний момент в ній змінюється по ступенях. Ступенем, або ж передачею, є пара взаємодіючих шестерень, кожен з яких забезпечує обертання з певною кутовою швидкістю, тобто має своє визначене передавальне число. В залежності від того яка ступінь кМКППоробки передач, такі будуть і передавальні числа. Найбільш низька ступінь КПП характеризується найбільшим передавальним числом, а найвища – найменшим. За цим поділом розрізняють – чотирьохступінчасту, п'ятиступінчасту и шестиступінчасту КПП. Найпоширенішими МКПП на даний момент являється п'ятиступінчаста коробка передач.

Існують два основні види МКППдвохвальні і трьохвальні. Коробку передач, в якій розміщені три вали, встановлюють на автомобілі із заднім приводом, а двохвальну МКПП – на легкові автомобілі з переднім приводом. Їхня будова і принцип роботи суттєво відрізняються.

 

Будова трьохвальної МКПП:

- первинний вал КПП;
- проміжний вал КПП;
- вторинний вал КПП.

 

принцип роботи МКПП

На цих валах розміщені шестерні із синхронізаторами. Механізм перемикання передач також входить безпосередньо до конструкції МКПП.

Ведучий вал (первинний вал КПП) відповідає за зчеплення – забезпечує з’єднання з ним (на цьому валові знаходяться шліци для веденого диску зчеплення).

 

Проміжний вал розміщується паралельно первинному валу КПП. На ньому встановлюється блок шестерень.

 

Ведений – підпорядкований ведучому валу (вторинний вал КПП) – розміщується на одній осі з первинним валом. Це здійснюється за допомогою торцевого підшипника на первинному валові, в який входить ведучий вал.

 

Між шестернями вторинного валу встановлюються муфти синхронізаторів. Їх робота полягає в вирівнюванні – синхронізації – (за рахунок сили тертя) кутової швидкості шестерень веденого валу із кутовою швидкістю самого валу. Механізм перемикання 3-вальної МКПП зазвичай розміщується на корпусі коробки і до його конструкції входять важіль управління і вилки.

 

 схема мкппБудова двохвальної МКПП:

ведучий вал (первинний вал КПП);

- ведений вал (вторинний вал КПП);

 

До цих валів також входять блоки шестерень і синхронізатори (муфти). Крім цього в корпусі КПП розміщені головна передача і диференціал.

 

Так як і в 3-вальній МКПП, ведучий – первинний вал КПП – забезпечує зчеплення, з’єднуючись з ним. Також на ньому міцно закріплений блок шестерень.

 

 

шестерня кпп

 

Паралельно до первинного валу розміщується вторинний вал із блоком шестерень. Шестерні вторинного валу завжди знаходяться в постійному зачепленні з шестернями первинного валу. На вторинному валові міцно закріплена ведуча шестерня головної передачі і між шестернями вторинного валу встановлені муфти синхронізаторів.

 

В цілях зменшення лінійних розмірів а також збільшення числа ступенів в ряді конструкцій МКПП замість одного вторинного валу встановлюють два, а то й навіть три таких вали. На кожному з них міцно закріплюється шестерня головної передачі. Ця головна передача і диференціал передають крутний момент від вторинного валу КПП до ведучих коліс автомобіля. Диференціал забезпечує обертання коліс з різною кутовою швидкістю.

 

Механізм перемикання передач 2-вальної МКПП зазвичай дистанційної дії – тобто розміщений окремо від корпусу. Зв'язок між КПП і механізмом забезпечується за довторинний валпомогою тяги чи тросів. Сам механізм складається з важеля управління, з’єднаного тросами з важелями вибору і вмикання передач, а важелі відповідно з’єднуються із центральним штоком перемикання передач з вилками.

 

Коли мова йде про вибір передачі, то мається на увазі поперечний рух важеля управління відносно вісі автомобіля (рух до пари передач), а під вмиканням передачі – повздовжній рух важеля (рух до конкретної передачі). Принцип роботи 2-вальної МКПП є майже ідентичним принципу роботи 3-вальної МКПП.

Механічні коробки передач, а також деталі, які їх складають мають визначений термін експлуатації, не в залежності чи це запчастини до легкових автомобілів, чи до автобусів. Якщо ж ви є власником авто і у вас виникла необхідність замінити деталь, яка вийшла з ладу - звертайтесь в компанію VD Torg - і ви знайдете широкий асортимент якісних запчастин на автобусів Богдан, Еталон, I-VAN та на вантажівок ISUZU і ТАТА за приємними для Вас цінами! Ми завжди відкриті для співпраці!